A katolikus egyház és a kommunizmus Kelet-Közép-Európában: elvi állásfoglalás, stratégia, taktika

[:hu]Április 24-én, kedden a Római Magyar Akadémián erről a témáról tartottak nemzetközi konferenciát a Történettudományok Pápai Bizottsága védnökségével

A maga nemében első hasonló jellegű tanulmányi nap szervezésében a következő intézmények vettek részt: a Római Lengyel Akadémia, a Római Magyar Akadémia – Fraknói Történeti Intézet, Magyarország Szentszéki Nagykövetsége, a római Francia Intézet (Centre Saint- Louis), a római Pápai Magyar Egyházi Intézet, valamint a Pápai Gergely Egyetem.

Molnár Antal, a Római Magyar Akadémia igazgatójának köszöntője után Szászfalvi László, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, majd Rétvári Bence parlamenti államtitkár tartott előadást.

Az alábbiakban közzétesszük a tanulmányi nap programját. Az elkövetkező napokban adásainkban röviden megszólaltatjuk a rendkívül nagy nemzetközi érdeklődéssel kísért tanulmányi nap egy-egy előadóját.

I. szekció

Levezető elnök: Bernard Ardura (Történettudományok Pápai Bizottsága)

Jan Mikrut (Pápai Gergely Egyetem): A vértanuk tanúságtétele

Molnár Antal (Római Magyar Akadémia): Hogyan győzzük le az ördögöt? Viták Jézus Társasága XXVIII. általános rendi gyűlésén a kommunizmus elleni harc körül (1938)