TeDeum-ot tartottak a Pápai Magyar Intézetben

Tanév végi hálaadó szentmisét tartott május 30-án a Pápai Magyar Intézet Rómában, a Szent Brigitta-templomban. A szentmise főcelebránsa és szónoka az intézetet felügyelő Vigilancia Bizottság tagja, Kovács Gergely pápai káplán, a Kultúra Pápai Tanácsának irodavezetője volt. Jelen volt még Szentmártoni Mihály jezsuita szerzetes, a Vigilancia Bizottság elnöke, a Pápai Gergely Egyetem professzora és Melo Lajos domonkos szerzetes, a Bizottság tagja, a Santa Maria Maggiore-bazilika magyar gyóntatója, valamint a Pápai Magyar Intézetben dolgozó munkatársak.

A Németh Norbert rektor vezette Pápai Magyar Intézet nyolc magyar ösztöndíjas papja közül a 2018/2019. akadémiai évben fejezi be tanulmányait Lábár Tamás (Pécs), aki egyháztörténelmet, Nagy Csaba (Debrecen–Nyíregyháza), aki házasság- és családteológiát, valamint Végerbauer Richárd (Győr), aki biblikus teológiát tanult.

A hálaadó szentmise után a megjelentek közös vacsorán vettek részt.[:]