Molnár-C. Pál “Dombon ülő Madonna” című képének bemutatása

A Római Magyar Akadémia Liszt-termében 2024. február 8-án ünnepélyes keretek között bemutatásra került Molnár-C. Pál Dombon ülő Madonna című képe. Az est kezdetén Dr. Németh Norbert rektor köszöntötte a megjelenteket, majd Göncz Mária előadásában népdalok hangzottak el.

A művet előbb Varga János, a bécsi Pazmaneum rektora méltatta, majd a művész unokája, Csillag Péter személyes hangvételű előadásában mutatott rá mind Molnár-C. Pál szerepére a magyar egyházi képzőművészetben, mind pedig a Dombon ülő Madonna helyére a művész életművében.

Az estet Berecz András, Kossuth-díjas mesemondó tanulságos, a felnőttek világát és az élet kérdéseit is a gyermeki történetek lencséjén keresztül bemutató, mégis felnőtteknek szóló meséje zárta.

Az est házigazdája a Pápai Magyar Egyházi Intézet volt. Varga János nagylelkű adományozásának köszönhetően pedig a Dombon ülő Madonna mostantól a PMI falait díszíti.