Magyar papok találkozója a Pápai Magyar Intézetben

A Pápai Magyar Intézet meghívására június 10-én délután a papság évének záró eseményére Rómába érkező magyar papok a Római Magyar Akadémia udvarán találkoztak egymással.

Szinte valamennyi magyar egyházmegye képviselétében érkeztek résztvevők, a legnépesebb papi közösség a Szeged-Csanádi Egyházmegyéből érkezett. Határon túli magyar papok is részt vettek a találkozón, Temesvárról és a Felvidékről, ezenkívül a római magyar papok közül is jó néhányan jelen voltak – tájékoztatta szerkesztőségünket Németh László, a Pápai Magyar Intézet igazgatója.

Június 11-én, pénteken, Jézus Szíve ünnepén kerül sor a papság évét lezáró szentmisére, amelyen Rómában még soha nem látott számban koncelebrálnak a papok: számuk 15 ezerre tehető. A szertartás során a papok megújítják fogadalmaikat. A  papság évét XVI. Benedek pápa 2009. június 19-én hirdette meg azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet „a papok küldetésének értékére az egyházban és a világban”.

Magyar Kurír[:]