Erdélyi püspökök a Pápai Magyar Intézetben

Az ad limina látogatáson Rómában tartózkodó erdélyi magyar püspökök február 10-én, szerdán este ellátogattak a Pápai Magyar Intézetbe, ahol 1927 óta öt nagyváradi, három szatmári és három gyulafehérvári egyházmegyés pap is tanult.

Köztük volt Jakab Antal gyulafehérvári püspök is, aki 1940-től 1942-ig egyházjogot tanult a lateráni egyetemen. A látogatás során az erdélyi püspökök találkoztak az intézet növendékeivel és a Vigilancia Bizottság elnökével, Ruppert József piaristával és a bizottság egyik tagjával, Kovács Gergellyel, aki gyulafehérvári egyházmegyés és a Kultúra Pápai Tanácsának főosztályvezetője. Február 11-én, csütörtökön a Lourdes-i Szűz Mária ünnepén az erdélyi püspökök a Szentatyával koncelebráltak a Szent Péter-bazilikában a betegek világnapja alkalmából tartott pápai szentmisén; római látogatásuk végén pedig, február 12-én, pénteken találkoznak Balassa Jánossal, a Magyar Köztársaság szentszéki nagykövetével.

Németh László/Magyar Kurír[:]