Veni Sancte a Pápai Magyar Intézetben

Október 8-án, csütörtökön este Erdő Péter bíboros, a Pápai Magyar Intézet protektora Veni Sancte szentmisét mutatott be az intézet kápolnájában.

A szentmisén a Vigilancia Bizottság tagjai, Szentmártoni Mihály jezsuita és Kovács Gergely, valamint a Pápai Magyar Intézet rektora és növendékei koncelebráltak. Szentbeszédében Erdő Péter bíboros arról a gazdagságról és kegyelmi adományról szólt, amit a római tanulmányok jelentenek; utalt a növendékek felelősségére, hiszen a magyar egyháznak szüksége van jól képzett papokra. Végül az egész közösségre a Szentlélek segítségét kérte.

A 2009/2010-es akadémiai évben három új növendék kezdi meg római tanulmányait: Koós Ede egri, Lukács József esztergom–budapesti és Serfőző Levente szeged–csanádi egyházmegyés papok. Juhos Imre győri, Németh Norbert és Perger Gyula szombathelyi, Tóth András veszprémi, valamint Cordioli Paolo veronai pappal együtt jelenleg összesen nyolc növendéke van a Pápai Magyar Intézetnek.

PMI/Magyar Kurír[:]