Veni Sancte a Pápai Magyar Intézetben

A római Pápai Magyar Intézet október 5-én pénteken este az Intézet kápolnájában tartotta a Veni Sancte szentmisét, amelyen a koncelebrációt a rektor vezette, koncelebráltak a Vigilancia Bizottság tagjai, valamint a növendékek és Vargha István rektor, az Intézet egykori növendéke.

A szentmsie elején a rektor megáldotta a Szegedi Móra Ferenc Múzeum által az ősz folyamán restaurált keresztutat, amelyet Prokop Péter egykori növendék ötven évvel ezelőtt festett. A szentbeszédben Ruppert József, a Vigilancia Bizottság kijelölt elnöke pedig arra buzdította növendékeket, hogy a tanulmányok becsületes végzése mellett napról napra törekedjenek szorosabb személyes kapcsolatra az örök főpappal, Jézus Krisztussal.

Az Intézetnek a 2007-2008-as akadémiai évben kilenc növendéke van: Bákonyi János, Debrecen-nyíregyházi Egyházmegyés (Gergely Egyeteme fundamentális teológia-licencia) Bolla István, Kaposvári Egyházmegyés (Gergely Egyetem filozófia-licencia), Fábry Kornél, Kaposvári Egyházmegyés (Gergely Egyetemn, biblikus teológia-doktorátus), Cordioli Paolo Veronai Egyházmegyés (Augusztiniánum patrisztika-licencia), Laczkó István, Szeged-csanádi Egyházmegyés, (Szalézi Egyetemen, ifjúságpasztoráció-doktorátus), Lengyel Ervin, Székesfehérvári Egyházmegyés (Gergely Egyetemen egyházjog-doktorátus), Mazgon Gábor, Esztergom-budapesti Főegyházmegyés (Gergely Egyetem, spiritualitás-doktorátus) Dr. Racs Csaba, Egri Főegyházmegyés (Biblikus Intézet, szentírás tudomány-licencia), Sárhegyi Zoltán, Esztergom-budapesti Főegyházmegyés (II. János Pál Intézet, házasságteológia-licencia) atya. Képünkön Prokop Péter festménye melett Hajnal János képzőművész evangelistákat ábrázoló üvegablakai is láthatók.

PMI/Magyar Kurír[:]