Rómában is imádkoztak Mindszenty bíboros boldoggáavatásáért

A római magyar közösség, a Szentszéki Nagykövetség, a Pápai Magyar Egyházi Intézet valamint a Szent István Alapítvány meghívására Mindszenty bíboros halálának 37. évfordulója alkalmából a Mindszenty misét a bíboros egykori címtemplomában, a Santo Stefano Rotondo bazilikában május 4-én, pénteken tartották.

A koncelebrációt Saraiva Martins José, a Szenttéavatási Kongregáció nyugalmazott bíboros prefektusa vezette. Szentbeszédében arról beszélt, hogy Mindszenty bíboros mennyire kötődött címtemplomához, illetve utalt arra, hogy a kongregáció prefektusaként maga is foglalkozott Mindszenty bíboros boldoggáavatási ügyével, amely ugyan összetett, de az előírásoknak megfelelően halad előre. A szentmisén a Pápai Magyar Intézet rektora és növendékei mellett számos Rómában élő magyar pap és szerzetes koncelebrált, illetve a koncelebrálók között ott volt Vincenzo Criscuolo kapucinus atya is, a Szenttéavatási Kongregáció generál relátora, valamint részt vettek a misén kollégiumi rektorok, egyházi egyetemek képviselői is. Az oltárszolgálatot a Collegium Germanicum et Hungaricum magyar növendékei végezték. Hazánk szentszéki nagykövete, Győriványi Gábor mellett számos a Szentszék mellé akkreditált nagykövet is eljött a szentmisére, amelyen Isten Szolgája, Mindszenty bíboros boldoggá avatási ügyéért imádkoztak.

Vatikáni Rádió[:]