Magyar diákokat köszöntött a pápa

Február 12-én, az Úrangyala-imádságot követően XVI. Benedek pápa köszöntötte a Szent Péter téren jelenlévő magyar zarándokcsoportot.

“Szeretettel köszöntöm a magyar zarándokokat, különösen is a kiskunfélegyházi Constantinum Intézmény csoportját. A keresztény szellemben történő nevelés nagy adomány, egyben kötelezettség is, hogy tanúságtételünkkel átadjuk a hitet” – hangzottak a Szentatya szavai a február 12-i Úrangyala-imádságot követően.

A középiskolás diákok és kísérőik az intézmény igazgatója, Bangó M. Klára nővér vezetésével három napot töltöttek az Örök Városban. Felkeresték a négy pápai bazilikát és a kereszténység más szent helyeit, meglátogatták az ókori Róma nevezetességeit.

Tóth Tamás, a Pápai Magyar Intézet rektora február 13-án mondott szentbeszédében szeretettel emlékezett vissza arra az időre, amikor maga is tanított a Constantinumban. 14-én a Szent Péter-bazilika Magyarok Nagyasszonya-kápolnájában vettek részt szentmisén a fiatalok, majd a Vatikáni Rádió magyar adásában számoltak be iskolájukról és a zarándoklat addigi élményeiről.

Bangó M. Klára nővér bemutatta az intézményt; továbbá a katolikus nevelés alapelveiről beszélt. A fiatalok nevében két diák, Bogdán Katalin és Csizmadia Máté mesélt röviden római élményeikről. Tanúságot tettek arról, hogy a hit mindennek az alapja. Elmondták, hogy jelmondatuk: aki hisz, annak semmi sem lehetetlen. A kiskunfélegyházi fiatalok csoportja élményekkel és kegyelmekkel gazdagon érkezett vissza Magyarországra.

Magyar Kurír[:]